Ctitel

Ahoj čtenáři. Na začátek bych vám chtěla říci, že když teď opět začala škola, nebudu tady tak aktivní, jako tomu bylo o prázdninách, ovšem o jedno nechci přijít a to o knižní recenze, jelikož si myslím, že by byal škoda, kdybych knížky přečetla a pak by ‚upadly do temnoty‘.
Ale zpět do současnosti. Včera v noci jsem dočetla Ctitele od Charlotte Link

Výsledek obrázku pro ctitel

Knížku si nejprve půjčila moje ségra, přečetla úvodní kapitolu a sdělila mi, že jí to nechytlo, nu, nevnucovala jsem jí to, jasně, do každé knihy se musíme začíst, ale když nechce, tak nechce. Tak jsem se po delší době knížky ujala já.

Příběh se točí kolem Leony. Leona Dornová je 41 letá lektorka, která se stane svědkem sebevraždy, aniž by jí mohla nějak zabránit. Cestou k zubaři před ní totiž skočí z okna žena, která neunesla manželovy nevěry. Díky tomu se Leona seznamuje s Lydií – jedinou kamarádkou sebevražedkyně Evy – a s Robertem – bratrem Evy -. Jelikož před několika dny Leonu opustil manžel, Robert jí uchvátí a žačne s ním mít poměr.Ale najednou se v okolí začnou dít podivné věci. Je nalezena mrtvola mladé dívky, která byla umučena k smrti.Kdo za tím vším stojí? Jak daleko je ochotná zajít žárlivost a nutkání někoho vlastnit?

Knížka byla jiná, než jsem čekala, vše mi došlo už před půlkou (ale to ničemu nevadí, stejně to byl záměr autorky). I přesto se kniha četla velmi dobře a mě si udržovala v napětí. Knihu jsem tahala všude s sebou, abych už se dozvěděla, jak to teda dopadne.Konec mě překvapil, opravdu jsem s tím nepočítala a charaktery postav byly velmi dopře vykresleny.Kniha se mi moc líbila a dávám 4*/5*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *