Temné kouty – v každém něco je

Tak konečně jsem po dlouhé době dočetla Temné kouty od Gillian Flynn. Kniha má moc zajímavý přebal, název a recenze, ale jaká je vlastně uvnitř? To se dozvíte, pokud kliknete na celý článek…

Před několika týdny jsem si půjčila Temné kouty. Ano, kniha byla silná a velmi mě zajímala a proto jsem si jí nechala na konec. A o co, že v knize jde?

Nu, nebyla bych to já, kdybych si opět nevybrala knihu s více dějovými liniemi. Zde se protíná minulost, ve které byla zavražděna rodina Dayových, tedy matka Patty a dcery Debby a Michele, ovšem nejmladší Libby se podařilo utéci a vina ze satanistické vraždy padla na Bena, nejstaršího syna, a současnost, ve které se odehrává nynější život Libby. Libby je 31 let a tak nějak už jí dochází peníze a proto, když se jednoho dne ozve Vraždený klub, klub lidí, kteří věří, že je Ben nevinný a snaží se přijít na pravdu a nabízí jí peníze výměnou za to, žejim pomůže s vyhledáním vraha, Libby souhlasí a pouští se do pátrání, které je ale pekelně zamotané. Lidí, kteří ten den a noc měli co dočinění s rodinou Dayových je moc, ale někdo to udělat musel, ale kdo?


No, víte, já bych Vám to moc ráda řekla, ale to by bylo spoilerování a na to já nehraju 😀 . Kniha vypadá velmi zajímavě, že ano? Tak to abych jí rovnou zhodnotila.


Kniha mě nejprve upoutala tím, že jí psala Gillian, to jsem si řekla, že by bylo asi dobré si jí přečíst, než mi jí někdo ‚vyfoukne‘. Další, co mě zaujalo, bylo stručné shrnutí děje, opravdu mě to upoutalo a tak jsem se pustila do čtení. Kniha by mohla někde být stručnější, to ano, ale zase oproti filmu, tady dávají věci větší smysl a tak nějak se mi to více líbilo, prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout a ten konec. Páni! Něco takového jsem ale opravdu nečekala! Navíc charaktery postav byly bravurně vymyšlené a tak nějak mi do toho ponurého děje seděly. Někomu se mohly zdát nesympatické, ale mně se to tam prostě líbilo, sedělo to do toho. Vážně bych doporučovala fanouškům téhle thrillero/krimi/drama literatury si tuto knihu přečíst, opravdu stojí to za to…A jaké že je moje závěrečné hodnocení? Ani se nemusíte ptát, je to snad jasné, bez rozmyšlení dávám 5*/5* 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *