Hra lží

Ahoj, tady je moje oblíbená kniha od Sary Shepardové (Roztomilé malé lhářky).

Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla – nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra…


Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá – představení na přidanou – a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít.Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou – vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?
Můj oblíbený citát z této knihy je: ,,Měla jsem život, pro který by byl člověk schpen i zabít……pak to někdo udělal“.


Mé hodnocení:Kniha je velmi hezká, někdo si třeba myslí, že autorka se snaží napsat něco lepšího, než jsou lhářky. Já si to nemyslím. Autorka skvěle ,,vytvořila“ Sutton i Emmu. Malé upozornění: pokud rádi čtete knihy v první osobě, budete si muset zvyknout na trochu jiný způsob vypravování této knihy. Kniha je totiž popisována z pohledu ducha mrtvé Sutton, která jako duch stále chodí za Emmou. Takže kapitol v první osobě je v knize pár. To jsou ty, kde se Sutton snaží ze vzpomínek zjistit, kdo je její vrah.Dávám 5*/5*. Kniha je totiž opravdu moc hezká. Určitě si jí přečtěte. Kniha má dalších pět dílů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *